مصاحبه ایرنا با مدیرعامل موسسه مکس با موضوع گلریزان مکس

تصویر ادای احترام فرماندهان ارتش 16 زرهی قزوین به کودکان مبتلا به سرطان قزوین
ادای احترام فرماندهان نیروی زمینی ارتش به قهرمانان کوچک مکس
خرداد ۴, ۱۳۹۶
سنگ تمام بانک قوامین در حمایت از کودکان مبتلا به سرطان قزوین
خرداد ۶, ۱۳۹۶

قزوین-ایرنا-مدیرعامل موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (مکس) قزوین از برگزاری دومین جشن گلریزان حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در سومین روز از ماه مبارک رمضان خبر داد.

علیرضا نوروزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال گذشته با برپایی اولین جشن گلریزان این موسسه ۵۷۶میلیون ریال از سوی خیران قزوینی برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان جمع آوری شد که هزینه درمان این بیماران را بسیار کاهش داد.

وی اضافه کرد: هم اکنون۱۲۰ کودک مبتلا به بیماری سرطان در قزوین تحت پوشش خدمات این موسسه هستند که ۴۸تن از آنها در بیمارستان قدس و سایر آنها نیز در استان های همجوار در حال طی کردن مراحل درمان هستند.
نوروزی ادامه داد: تمام هزینه های درمان،دارو،ایاب و ذهاب و خوراک همراه این بیماران تحت پوشش به همت خیران موسسه مکس به صورت رایگان تامین می شود.
وی درباره این موسسه گفت: موسسه مکس مدت ۵سال فعالیت غیر رسمی و ۲٫۵سال است که به صورت رسمی فعالیت های خود را در قزوین آغاز کرده و هم اکنون عضو شبکه ملی سرطان و جزو۶۲سازمان مردم نهاد برتر است.
نوروزی با بیان اینکه تمام اعضای این موسسه به صورت داوطلبانه در این موسسه فعالیت می کنند،گفت: موسسه مکس در طول ۲٫۵سال فعالیت رسمی خود فعالیت های ابتکاری زیادی برای حمایت از کودکان سرطانی داشته است.
وی، پیشگیری از ابتلا به سرطان را رویکرد این موسسه در سال جاری ذکر کرد و گفت: از سال جاری طی تفاهم نامه هایی با مرکز بهداشت استان و اداره کل آموزش و پرورش قزوین برنامه های پیشگیرانه را در مدارس اجرا خواهیم کرد.
نوروزی در پایان افزود: در آینده تلاش می کنیم در صورت تامین مقدمات و زیرساخت های لازم دومین بیمارستان فوق تخصصی درمان کودکان مبتلا به سرطان را یا کمک خیران در استان قزوین احداث کنیم.
سالانه حدود یک هزار و ۵۰۰ مورد جدید ابتلا به سرطان در استان قزوین ثبت می شود.

تلگرام موسسه مكس
اينستاگرام موسسه مكس